Ogrodzenia więzień

Ogrodzenia więzień

System Securifor

System paneli o podwyższonym stopniu zabezpieczenia z małymi prostokątnymi otworami.
- Trudno go przeciąć i wspiąć się po nim
- Stosowany do grodzenia więzień, stacji kolejowych, obiektów wojskowych, centrów komputerowych, magazynów, centrów dystrybucyjnych, elektrowni, laboratoriów.
- Oczka: 12,7 x 76,2 mm
- Średnica drutu: 4 mm

Zastosowania


  • Centra komputerowe
  • Elektrownie
  • Fabryki i magazyny
  • Instytucje finansowe
  • Laboratoria
  • Lotniska
  • Obiekty wojskowe
  • Porty
  • Więzienia
  • Zaplecza

Zalety

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Szczeliny, w które nie można włożyć palców oraz solidny drut o średnicy 4 mm sprawia, że Securifor jest całkowicie bezpiecznym systemem grodzenia, po którym ciężko jest się wspinać lub przeciąć.

Wysoka trwałość
Najnowocześniejsza technologia pokrywania Betafence zapewnia bardzo wysoką trwałość. Po nałożeniu powłoki cynkowej stosuje się pokrycie przylegające, aby połączyć górną warstwę pokrycia poliestrowego o grubości minimum 100 mikronów.

Cały system
System Securifor jest kompletnym systemem wspartym przez dwa rodzaje słupków z właściwymi zamocowaniami bezpieczeństwa, furtkami (wrotami) oraz akcesoriami.

Szeroki zakres zastosowań
Securifor sprawdził się w wielu sytuacjach, w których maksymalne bezpieczeństwo jest sprawą podstawową, np.: obszary wojskowe oraz elektrownie. Betafence oferuje rozwiązania na życzenie, stosowane np.: w zakładach wychowawczych oraz więzieniach.

Panele
Panele wykonane są z ciężkiej, zgrzewanej siatki o wysokim stopniu bezpieczeństwa o szerokości 2518,6 mm oraz wysokości 2010,6 lub 2417 mm. Kilka paneli można ułożyć jeden na drugim. Dostępne są również panele o całkowitej wysokości 6,30 m. Dla maksymalnego bezpieczeństwa wielkość oczka siatki wynosi 12,7 x 76,2 mm. Duża średnica drutu (4 mm) zapewnia ­bezpieczeństwo.

Specjalne właściwości
- Trudno rozciągliwe druty, pospawane w kształt małych oczek sprawiają że przecięcie ich jest praktycznie niemożliwe przy użyciu tradycyjnych narzędzi lub nożyc do drutu.
- Aby uzyskać długotrwałą ochronę pokryte bezinalem (95% cynku, 5% aluminium) lub ocynkowane i powleczone poliestrem.
- Wytrzymałość spawów na każdym spawie to minimum 50% wytrzymałości stali.
- Siatka jest specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić jak największą widoczność – jest to szczególnie potrzebne podczas monitorowania przy pomocy kamer oraz do identyfikacji intruza.
- Zaprojektowana do współpracy z alarmem elektronicznym oraz systemami wykrywania.
- Podczas testów przeprowadzonych przez specjalny wydział policji stwierdzono, że siatka posiada 40-krotnie większy współczynnik opóźnienia niż inne ogrodzenia – zasadnicze wymagania, aby zapobiec potencjalnym ucieczkom.
- W pełni przetestowana w warunkach domowych i biurowych w wielu krajach europejskich.
- Na życzenie dostępne są wyniki testów pod kątem wytrzymałości na pociski oraz bomby.

Bramy
System Securifor wyposażony jest w ­dostosowane bramy, posiadające wkładkę z tej samej siatki, co ogrodzenie, o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Technika pokrywania
Panele wykonane z ocynkowanego drutu (min. 40 g/m2). Nałożono warstwę ­przylegająca w celu uzyskania znakomitego przylegania pokrycia poliestrowego (min. 100 mikronów).
Słupki są ocynkowane wewnątrz i na zewnątrz (minimalna warstwa to 275 g/m2, łącznie z obu stron), zgodnie z normą Euro 10147. Następnie nakładane jest pokrycie przylegające i ostatecznie słupki pokrywane są plastikiem (min. 60 mikronów).

Kolory
Standardowy kolor: zielony RAL 6005
Inne kolory oraz pokrycie Benzinal: dostępne na życzenie.

Słupki i mocowanie
W zależności od poziomu bezpieczeństwa, projekt ogrodzenia można dostosować: przekrój słupka, szerokość oraz wysokość panela, pojedyncza lub podwójna warstwa, rodzaj mocowań.