Ogrodzenie autostradowe

Ogrodzenie autostradowe

Ogrodzenie autostradowe spełnia bardzo ważną funkcję. Zapobiega przed wtargnięciem na jezdnię niepożądanych osób i zwierząt. Dbałość o bezpieczeństwo podróżujących autostradami zmusza producentów ogrodzeń autostradowych do przestrzegania najwyższych wymogów jakościowych. Wieloletni okres eksploatacji powinien gwarantować niezawodność i sprawne działanie.

Ogrodzenie autostradowe, mimo, iż jest łudząco podobna do ogrodzenia leśnego nie jest tym samym produktem.
Ze względu na szczególne wymagania, jakie musi spełniać ten produkt, parametry techniczne ogrodzeń autostradowych są odmienne od siatek leśnych.

Siatki autostradowe, wykonane są z grubszych drutów 2,5mm/ 3,00 mm o wyższej wytrzymałości na rozciągania, są znakowane jako zabezpieczenie przed kradzieżą – dwa druty w zielonym ocynku jako integralna część siatki.

Poza tym powłoka cynku jest grubsza niż na siatkach leśnych i wynosi ZN 240 g/m2. Siatki te występują też w powłokach bezinal, czyli 95% ZN + 5% AL., co daje trzykrotnie wyższą odporność antykorozyjną i pozwala na 30 letni okres użytkowania takiego produktu.

Jest to szczególnie ważne w infrastrukturze autostradowej gdzie mamy bardzo agresywne środowisko i po 10 latach użytkowania siatki o powłoce cynku 220g/m2 siatka taka jest praktycznie całkowicie skorodowana. Oczywiście stopień korozji siatki zależy od miejsca jej ekspozycji, odległości od drogi, warunków pogodowych, intensywności warunków zimowych.